Optimum přináší spousta revolučních produktů, které překračují možnosti jiných výrobců. Základem všeho je optimalizovat čas během určitých detailinových postupů a to s minimální spotřebou přípravku. Všechny produkty jsou sestavené od A do Z, navazují na sebe a společně díky nim ušetříte během práce spousta času i přípravků. Produkty založené na polymerech z vlastního vývoje v kombinaci spousty dalších přírodních i jiných složek, tvoří tyto produkty jako unikátní špičku v celém oboru.

Společnost Optimum Polymer Technologies má dlouholetou tradici. Na trhu působí už více jak 18 let. Byla založena v Memphis konkrétně v Tennessee 1. července 2001 doktorem David Ghodussim, který pracoval 12 let jako organický chemik a dohlížel na výzkum polymerů a laku. Obdržel titul PhDr. a v oboru polymerní a organické chemie obdržel rovněž titul MBA a magisterský titul. V oboru chemického inženýrství a chemie je držitelem bakalářského titulu.

Vizi společnosti Optimum je poskytovat vynikající produkty a služby pro péči o automobily, tím zvyšovat krásu, hlavně prodlužovat životnost automobilových povrchů pro maximalizaci hodnoty a potěšení z jízdy. Společnost rovněž neopomíjí bezpečnostní stránku vůči klientům a také dbá na šetrný přístup k životnímu prostředí.

Společnost Optimum Polymer Technologies (OPT) úzce spolupracuje s výrobci automobilů, výrobci laku a dalšími dodavateli OEM na vývoji nejpokročilejších automobilových, detailingových produktů na trhu.

Jako první a jediní přináší na trh unikátní leštící pasty v rozprašovači, které se vyznačují až několika násobně nižší spotřebou než běžně dostupné leštící pasty. Téměř s nulovou prašností a velmi snadným použitím, stačí stříknout na leštící pad a leštit. Pasty obsahují abrazivní částice zapouzdřené v polymerech, díky čemuž se nerozmělňují a zachovávají si účinnost po celou dobu leštění. Pasty se nezapékají a velmi dobře se stírají mokrou metodou za použití naředěného přípravku No Rinse.

Optimum přináší revoluční a efektivní bezoplachové mytí. S přípravkem No Rinse (ONR) v kombinaci speciální mycí houby Big Black Sponge s řezanou konstrukcí dosáhnete úspory vody, času během mytí a díky houbě zajistíte zvýšenou bezpečnost proti poškrábání během mycího procesu. Houba dokáže absorbovat neskutečné množství vody, a díky řezané konstrukci je bezpečná pro přímý kontakt se znečištěným povrchem.

Keramické povlaky se stávají čím dál více populární, v dnešní době už je na trhu nespočet výrobců, kteří nabízejí keramickou ochranu jedno letou, dvou, tří, čtyř i více. Keramické povlaky s kratší životnosti jsou veřejně dostupné, ty více leté jsou určené pouze pro proškolené a certifikované detailingové studia a běžný zákazník se k nim nedostane. Nanést keramický povlak není úplně jednoduché, jak se na první pohled zdá. Spousta lidí se setkává s různými problémy. Jelikož neznají správné technologické postupy, časy, teploty a přípravu povrchu. Projevují se problémy typu, například, že se špatně stírá, nechává fleky apod. Optimum přináší pro veřejnost unikátní keramický povlak Gloss Coat. Je velmi snadný a zvládne ho aplikovat úplně každý, a když se o vůz stará správně, povlak přežije i 2 roky, což je k poměru pořizovací ceně úplná nádhera.

Opomenout nesmíme ani produkty s řady Opti-Coat. Vzhledově vymazlená řada produktů, která je vytvořena pro zákazníky, kteří mají aplikovaný keramický povlak Optimum z certifikovaného studia a chtějí si svůj vůz udržovat stále v čistotě a lesku. Ovšem produkty z celé řady se dají běžně zakoupit u nás na eshopu. Všechny tyto produkty jsou velmi unikátní jak vzhledem, tak účinnosti/životností a vyznačují se velmi snadnou a příjemnou aplikací díky přidaným arómatům. Voní natolik, že si práci s nimi zamilujete.

Pro zájemce značky Optimum, doporučujeme zúčastnění se produktového školení v Ostravě. Přijdete do styku přímo s produkty a vše si vyzkoušíte. Optimum funguje úplně jinak, a proto je vhodné se sním důkladně seznámit. Po produktovém školení je možnost se přihlásit ke školení k aplikaci a získání certifikace pro keramické povlaky Opti-Coat Pro a Pro+.