V letních měsících se každý setká s tím, že na většinou na přední části svého vozu a zpětných zrcátkách má nalepený hmyz, který při jízdě přilne k povrchům. Zaschlý hmyz nejenže vypadá škaredě, ale může vést k trvalému poškození laku. Proto je potřeba ho co nejrychleji, nejlépe po jízdě odstranit.

Proč je jejich odstranění velmi nutné? Hmyz obsahuje škodlivé, kyselé enzymy, které se zažírají do laku, a dojde k jeho trvalému poškození. Rychlost narušení laku je závislá na teplotě okolí. Zaschlý hmyz na povrchu laku je někdy složitější odstranit. Použijte vždy chemický přístup – žádné škrábání! Proto je potřeba použít přípravky určené pro odstranění zaschlého hmyzu, které jednoduše a snadno hmyz odstraní. Přípravky, které jsou bezpečné pro všechny povrchy (lak, sklo, chrom, hliník, folie apod..) a které nenaruší aplikovanou ochranu (vosk, keramiku apod..).

TOP produkty pro odstranění hmyzu z naší nabídky

Přípravky pro odstranění hmyzu neaplikujte nikdy na horké povrchy, také nedovolte jejich zaschnutí. Po aplikaci vždy důkladně opláchněte nebo nejlépe umyjte běžným způsobem. Hmyzu nezabráníme, ale můžeme si to udělat snadnější. Pro snadnější odstranění hmyzu doporučujeme: povrch laku ochránit voskem, keramickým povlakem nebo sealantem, tak samo i plastové a skleněné plochy.

Jak postupovat při odstraňování?

  • Po jízdě zaparkujeme vozidlo do garáže nebo do stínu a necháme vychladnout karoserii.
  • Jakmile karoserie vychladne, aplikujeme přípravek rozprašovačem rovnou na zaschlý hmyz a necháme působit (dle typu přípravku a doporučení výrobce, nenechávejte působit déle než doporučenou dobu).
  • Vozidlo opláchněte silným proudem vody, pokud zůstanou po opláchnutí nějaké nečistoty, doporučujeme přípravek znovu aplikovat, nechat znovu působit, uvolněné zbytky setřete mikrovláknem (pamatujte, že aplikace na mokrý povrch snižuje účinnost produktu).
  • Následně vozidlo umyjte běžným způsobem, jak jste zvyklí.
  • Pokud hmyzu není hodně, lze ho odstraňovat i lokálně. Aplikujte přípravek přímo na hmyz a počkejte, až se hmyz rozpustí a uvolní z povrchu. Následně jemně setřete vlhkým mikrovláknem a důkladně opláchněte.