Začátek devadesátých let byl nejlepším obdobím světového automobilového průmyslu, ale také start nejznámějších přípravku pro péči o skleněné povrchy. Soft99 Glaco je synonymem pro neviditelné stěrače.

První produkt z řady Glaco se objevil v roce 19991, který byl původně vyvinut pro jednu z japonských leteckých společností k ochraně čelních skel letadel. Technologie Glaco si rychle získala uznání u řidičů a rychle se stala lídrem na trhu s vodoodpudivými povlaky na skla. Zpočátku však byla aplikace produktu problémem, vyžadovala spoustu času a pozornosti. Řešení přišlo v roce 1993 s příchodem Glaco Roll-On, který kombinoval přípravek spolu s aplikační houbičkou, a Glaco Washer, kapaliny do ostřikovačů s příměsí neviditelných stěračů.

V Japonsku se značka Glaco stala synonymem neviditelných stěračů, což znamená, že pokrývá přes 70% japonského trhu. Po celém Japonsku se každoročně pořádají festivaly Glaco. Během těchto akcí je mezi nejmenšími propagována myšlenka bezpečné jízdy. Kromě toho jsou organizovány různé atrakce, které Vám umožní mimo jiné naučit se porozumět jevům souvisejícím s vodou – hydrofobnost.

Co jsou to tekuté stěrače, aneb sealanty na skla?

Obecně se má za to, že povrch skla je zcela hladký, ve skutečnosti je porézní. V těchto prohlubních se usazuje voda, která tvoří plát a kapky různých velikostí. Při jízdě v dešti se výrazně omezuje viditelnost a bezpečnost cestování. K odstranění vody ze skla se používají tradiční stěrače, existuje však mnohem bezpečnější a účinnější řešení.

Neviditelné stěrače z řady Glaco vytvářejí extrémně kluzký a vysoce síťovaný povrch, který snižuje usazování vody a nečistot na povrchu skla. Voda má podobu dokonale tvarovaných kapek, které pod vlivem náporů vzduchu stékají ze skla od rychlosti 45 km/h. Neviditelný stěrač je skvělým řešením i v zimě, protože zabraňuje usazování námrazy, ledu a sněhu na oknech, čímž je ranní příprava auta na cestu mnohem rychlejší a jednodušší.