Kdo je seznámen s výrobky Optimum Polymer Technologies (OPT) tak ví, že každý jejich produkt je unikátní jak svým složením, vlastnostmi tak i všestranným využitím. Celý jejich sortiment je navázaný na sebe a jejich hlavním cílem je optimalizovat čas během různých detailingových postupů. Proto každý produkt důkladně testujeme, rozebíráme do posledního detailu a ve formě článku Vám předáváme nejdůležitější informace, abyste každý produkt uměli využít na 110%.

Optimum Power Clean je nejúčinnější univerzální čistič, který je v jednom kroku extrémně silný, ale i přesto je šetrný k čištěným povrchům a hlavně k životnímu prostředí. Neobsahuje žádné alkalické látky, je založený na unikátní, dlouho vyvíjené složité receptuře obsahující polymery a speciální emulgátory rozkládající nečistoty. Díky tomu většinu nečistot odstraníte pouhým nastříkáním a setřením.

Power Clean a oblasti jeho využití:

  • Čištění kol od brzdného prachu a hloubkové čištění pneumatik
  • Předmytí jako nejúčinnější aktivní pěna
  • Čištění a odmaštění motoru či motorového prostoru
  • Odstranění hmyzu a pryskyřice
  • Čištění kožených i plastových povrchů
  • Čištění látkových střech kabrioletů
  • Čištění zanesených leštících kotoučů
  • Odstranění nečistot, skvrn z koberečků a čalounění
  • Čištění mezidveřích prostor, podběhů apod.

Společnost Optimum Polymer Technologies využívá pro vývoj svých produktů vlastní laboratoř. Kde pečlivě vyvíjejí a testují inovativní produkty, založené na unikátní receptuře. Pro výrobu využívá pouze ty nejkvalitnější suroviny a látky, díky kterým zaručí výjimečnou kvalitu všech produktů.

Power Clean a jeho doporučené ředění

Optimum Power Clean jde používat jak v ředěné i neředěné formě. V ředěné formě je ideální a šetrný pro čištění interiéru (plastové, kožené, látkové povrchy). V neředěné formě je perfektní a extrémně silný pro čištění kol, hloubkové čištění pneu, odmaštění motoru, odstranění zaschlého hmyzu, pryskyřice apod.

Při čištění kožených povrchů dbejte větší pozornosti. Doporučujeme začít s ředěním 5:1 a v případě potřeby snížit ředění na 3:1 až do neředěné formy, vše záleží na znečištění. Při čištění kožených povrchů vždy začněte na málo viditelném místě a kontrolujte kompatibilitu produktu s povrchem. Power Clean odstraní veškeré ochrany, proto ihned po čištění kožené povrchy ošetřete Optimum Protectant Plus či jinou impregnací.

Při hloubkovém čištění pneumatik doporučujeme využívat Power Clean v neředěné formě, aby došlo k důkladnému odstranění veškerých nečistot. Velmi důležitý krok pro životnost následně aplikované ochrany například Optimum Tire Protection CoatingOpti-Bond Tire Gel či jiné.

Při použití jako předmytí vozu doporučujeme Power Clean naředit 3:1 – 5:1 a aplikovat na karoserii ve zpěněné formě. Používáme ruční tlakové zpěňovače IK Foam PRO2 nebo PRO12 – který lze tlakovat ručně nebo pomocí kompresoru, což je velká výhoda. Kdo má příslušenství a nádoby pro zpěnění, může k nanesení využít tlakovou myčku.

Při použití jako odstraňovač čerstvě zaschlého hmyzu na ošetřeném voze postačí ředění 5:1 při odstranění dlouhodobě zaschlého hmyzu nebo pryskyřice 3:1 – neředěná forma.

Při čištění podběhů a mezidveřích prostor doporučujeme ředění 3:1 – 5:1

Výše uvedené ředění je pouze orientační, nejde se pokaždé řídit tabulkou. Vždy rozhoduje spoustu faktorů, například zda byl daný povrch před znečištěním nějak ošetřen, v jaké míře znečištění je, po jakou dobu apod. Ke každé nečistotě se přistupuje individuálně.