Optimum No Rinse je revoluční produkt pro mytí vozu, často označován pod zkratkou “ONR“. V zahraničí je značka Optimum velmi populární a řadí se mezi špičku nejlepších výrobců autokosmetiky. Každý jejich produkt je pečlivě vyvíjen a založen na vlastní ojedinělé receptůře v jejich vlastní laboratoři.

Optimum No Rinse…

Není to obyčejný šampon! Nečekejte hromadu pěny, s ONR žádnou pěnu nezískáte. Je to jedinečný a nejvyspělejší systém mytí bez následného oplachu vodou, který je bezpečnější, snadnější a ekonomičtější než běžné umývání. Málo kdo však ví, že přípravek ONR je pro použití nejen na mytí exteriéru, ale taky pro čištění interiéru, oken, mytí kol, jako lubrikant pod clay a také je výborný pro stírání leštících past Optimum Hyper Polish, Hyper Compound či Intensive Polish. Optimum No Rinse Wash & Shine obsahuje speciální emulgátory a polymery k emulgaci částic nečistot (jednoduše řečeno, dokáže nečistoty vytáhnout z povrchu a obalí je v kapce vody). Obsahuje polymery, jejichž úkolem je vázat se s lakem a chránit jej před poškrábáním během dalšího mytí. Velmi dobře změkčuje vodu. Výsledkem je perfektní lesk bez šmouh a stop po skvrnách tvrdé vody. ONR nemá na světovém trhu konkurenci, je to produkt, který si zamiluje každý.

Pro koho je určen a kde se hodí?

Každý je zvyklý mít hromadu pěny, protože to vypadá dobře na oko a pro pocit, že dáváte autu dokonalou péči (není to vždy pravidlem). Někdo nemá rád změny, nerad objevuje nové věci a drží se tzv klasiky. Kdo chce ONR vyzkoušet a pracovat sním musí počítat, že nezíská žádnou pěnu, ale prémiový produkt který musí poznat a naučit se sním pracovat. No Rinse je určen absolutně pro všechny, ať je to běžný zákazník, začínající detailer nebo profesionál. Hodí se všude, hlavně tam kde je omezená dostupnost vody například pro chataře, pro toho kdo bydlí v bytě, ideální pro mytí v zimním období, v garáži nebo během cestování. Ale díky jeho univerzálnosti použití, účinnosti a šetrností k povrchům a životnímu prostředí se stal základní výbavou u uznávaných profesionálních detailerů nejen u nás, ale i ve světě.

Použití ONR při mytí exteriéru vozu

Zda-li se chystáte začít umývat vozidlo, je potřeba zhodnotit sílu znečištění a dle toho si vybrat jakým postupem budete auto umývat. Jestli-že je vozidlo opravdu silně znečištěno, spláchněte největší nečistoty silným prodem vody a poté přejděte k mytí zvoleným postupem. K mytí nepoužívejte mycí mikrovláknové rukavice, houby apod. Doporučujeme použít kvalitní velmi specifickou a revoluční houbu Big Red Sponge / Big Black Soft Sponge s řezanou konstrukcí. Obě strany houby jsou řezané, zkřížené a vytvořené kanálky perfektně nasávají nečistoty do středu houby. Pórovitá pěna udrží opravdu velké množství nasáklého roztoku, který umožňuje bezpečné promytí větších částí před dalším ždímáním. Popřípadě použijte jinou pórovitou pěnovou/molitanovou houbu.

Návod k použití standardním postupem:

 • Přípravek nařeďte do mycího vědra v poměru 30ml na 7-8 litrů vody.
 • Houbu namočte do připraveného roztoku a umývejte běžným způsobem díl po dílu (postupujte shora dolů).
 • Houbu pravidelně máchejte v roztoku, každý díl doporučujeme umýt dvakrát.
 • Následně umytý díl vysušte do sucha kvalitním sušícím ručníkem.

Návod k použití pokročilým šetrnějším postupem:

 • Před běžným mytím na povrch celého vozu aplikujte připravený roztok pomocí tlakového rozprašovače IK MULTI 1,5, nařeďte cca 5ml na 1 – 1,5l vody. Roztok nechte na voze působit cca 1-2 minuty. Během této doby přípravek uvolní a obalí nečistoty a zajistí tak šetrné mytí.
 • Následně postupujte standartním postupem.

Během mytí dělejte houbou rovné tahy, nikdy žádné krouživé pohyby. V případě, že umýváte vozidlo v chladném zimním období, umývejte díl karoserie a ihned osušte. Kdyby jste chtěli využít systém Optimum naplno, tak před sušením aplikujte přípravek Optimum Opti-Seal, který Vám nejen usnadní sušení, ale navíc povrch ochrání na několik měsíců a dodá mu nadměrný lesk.

Použití ONR při mytí oken

Mytí a čištění oken je jedním časově náročným krokem a každý s ním bojuje. Optimum přináší revoluční způsob jak jednoduše, rychle a bezpečně vyčistit skleněné povrchy (okna / zrcadla / LCD displey). Po vyzkoušení kombinace přípravků ONR a Opti Seal i vy sami řeknete, že neznáte lepší systém či přípravek pro mytí skleněných částí.

Postup:

 • Přípravek nařeďte do mycího vědra v poměru 15ml na 4 litry vody.
 • Použijte utěrku určenou pro mytí skleněných ploch s wafflovitou konstrukcí.
 • Utěrku namočte do připraveného roztoku, lehce vyždímejte a vlhkou utěrkou čistěte skla.
 • Použijte druhou, suchou utěrku a vytřete skla do sucha.
 • Následně použijte přípravek Optimum Opti Seal a kvalitní jemnou utěrku s krátkým vlascem.
 • Aplikujte rozprachem na sklo Opti-Seal, postačí půl-jedno stříknutí z každé strany, a vyleštěte do brilantního lesku suchou utěrkou.

Použití ONR při čištění interiéru

Aby se nehromadil prach a bakterie, je potřeba pravidelně čistit i interiér. No Rinse je výborný pro čištění palubní desky, plastových, dřevěných i jiných prvků. Povrch zbaví nečistoty a zanechá přirozený sametově lesklý vzhled. K tomuto kroku Vám postačí naředit přípravek do vědra cca 10-15ml na 4 litry vody, za použití mikrovláknové utěrky vyčistit požadované povrchy od prachu a jiných nečistot.

Použití ONR jako lubrikant pro dekontaminaci

Ano je to tak, díky obsahu lubrikačních směsí se hodí pod clay. Postačí přípravek naředit v poměru cca 15ml na 1l vody, což je doopravdy nízko nákladový lubrikant pro mechanickou dekontaminaci ONR pro stírání leštících past Optimum Během leštění je potřeba si neustále kontrolovat výsledek. Nejlepší způsob pro stírání leštících past Optimum je naředit si přípravek opět v poměru 15ml na 4litry vody. Po leštění si navhlčete mikrovláknovou utěrku v roztoku a jednoduše přebytky leštící pasty setřete. Druhou suchou utěrkou osušte povrch a zkontrolujte výsledek leštění.

Použití ONR jako quick detailer

No Rinse je vhodné řešení i pro běžnou údržbu například po cestování, nebo při převozu vozidla na tuning show apod. Do rozprašovače připravte roztok v poměru cca 50-60ml na 1l vody. Stačí nastříkat na povrch a setřít kvalitním mikrovláknem.

Použití ONR jako sušící detailer

Pokud nepoužíváte mycí systém Optimum a využíváte tak klasické mytí jinými šampony, je možnost ONR využít jako skvělý sušící detailer. No Rinse nařeďte do rozprašovače v poměru cca 30ml na 1l vody.

ONR jako přísada pro šampony

Díky obsahu silně lubrikujících látek se No Rinse používá i jako přísada pro běžné autošampony. Přidejte trochu ONR do vědra a uvidíte jak Vám rukavice bude krásně klouzat po povrchu.

ONR jako letní směs do ostřikovačů

Ano, je to tak No Rinse v poměru 15ml na 4 litry vody. Takto naředěný roztok je perfektní pro ostřikovače v letním období. Pokud je na čelním skle nanesený ochranný povlak, tak je to nejlepší volbou. Jestli-že čelní sklo ochráněno nijak není - směs nebude pracovat na 100% a třeba zaschlý hmyz úplně neodstraní.

S Optimum No Rinse ušetříte spoustu času a hlavně financí. Je šetrný k již naneseným ochranným vrstvám, ba naopak prodlouží jejich životnost. Přípravek pro kompletní mytí vozu od střechy, skel, dveří, přes interiér až po kola. Můžete umývat ve stínu i na slunci, dokonce i v mrazu. Produkt který se dá použít na několik způsobů se stane nepostradetlný ve vaši výbavě. Mycí systém Optimum je založen na optimalizaci času běhěm mytí a čištění vozidla, například umývat, dekontaminovat a ochránit vozidlo v jednom kroku je další revoluční způsob jak ušetřit spoustu času a financí, to ale v následujícím článku.